Chowane za zderzak manualne i elektryczne haki holownicze | MARTEC: Supplier of towbars - towballs - bike carriers

Blog firmowy MARTEC

Chowane za zderzak manualne i elektryczne haki holownicze

Chowane za zderzak manualne i elektryczne haki holownicze

Nieustanny rozwój w dziedzinie haków holowniczych mający na celu uproszczenie i ułatwienie stosowania tego urządzenia doprowadził do powstania jego nowych modeli. Chowane za zderzak manualne i elektryczne haki holownicze.

Chowane za zderzak manualne i elektryczne haki holownicze.

Rozwiązania te umożliwiają ręczne lub mechaniczne ukrycie kuli haka holowniczego za zderzak samochodu. W przypadku rozwiązania ręcznego za pomocą dźwigni ukrytej pod zderzakiem lub w bagażniku samochodu zwalniamy system podtrzymujący kulę w ukryciu i ręcznie podciągamy ją do pozycji, w której zostaje zablokowana umożliwiając holowanie. Sposób ukrycia kuli jest procesem odwrotnym. Czyli po zwolnieniu mechanizmy blokującego możemy schować kulę za zderzak samochodu. Rozwiązanie to sprawia, że jest ona niewidoczna, gdy nie jest potrzebna, pozostając jednocześnie zintegrowaną częścią haka holowniczego.

Hak_chowany

Właściwości haków chowanych za zderzak.

• Wygodna, łatwa, czysta i szybka obsługa.
• Kula, gniazdo oraz element blokujący niewidoczny gdy nie są używane.
• Taki sam czas montażu jak w przypadku konwencjonalnych haków.
• Kontrola bezpieczeństwa poprzez sygnał dźwiękowy.
• Załączony zestaw elektryczny z prostym dostępem do gniazda.

Podobnie sprawa przedstawia się z hakiem chowanym elektrycznie. Różnicą jest elektryczny system wysuwania i chowania kuli. Haki takie dostępne są dla montażu produkcyjnego. Przycisk uruchamiający mechanizm umieszczony jest na desce rozdzielczej samochodu. Jest to najnowocześniejsze i najbardziej komfortowe rozwiązanie technologiczne w dotychczasowej historii haka holowniczego.

mx

Innowatorzy rozwiązań w dziedzinie haków holowniczych.

Pionierem wyżej wymienionych innowacji jest niemiecka Westfalia, ale również i Brink posiada w swojej ofercie modele haka holowniczego chowanego za zderzak.

Kupując nowy samochód prosto z fabryki możesz wyposażyć go w elektryczny hak holowniczy chowany za zderzak, choć nie jest to rozwiązanie tanie. Jak dotąd nie ma jeszcze rozwiniętej sieci handlowej oraz montażowej na rynku wtórnym haków holowniczych z systemem elektrycznym. Rzadko także spotyka się haki manualnie chowane za zderzak.

Sprawdzone i najprostsze rozwiązania haków odkręcanych i wypinanych dotychczas spełniały swoje zadanie, lecz być może przyszłość należeć będzie do manualnie i elektrycznie chowanych za zderzak haków holowniczych.

 

Komentarze

 1. Witam.
  Czy jest możliwość założenia takiego wysuwanego elektrycznego haka do mercedes ml w164?
  Czy Panstwo zajmują się też montażem?
  Jaka cena takiego zestawu + usługi?
  Pozdrawiam Michał

 2. Witam,

  Niedlugo odbieram nowego Lexusa NX 350h F Sport z roku 2023 i nie wyobrazam sobie z tylu wystajacego haka, bo to estetycznie nie wyglada. Taki hak mialem w Volvo XC 60 i bylem bardzo zadowolony. Potrzebuje go jedynie do bagaznika rowerowego. Prosze przedstawic jakas oferte z montazem najlepiej.

  Pozdrawiam
  Piotr

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Możesz korzystać z tych tagów i atrybutów HTML : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>