Holowanie przyczepy samochodem z automatem. | MARTEC: Supplier of towbars - towballs - bike carriers

Blog firmowy MARTEC

Holowanie przyczepy samochodem z automatem.

Holowanie przyczepy samochodem z automatem.

W przypadku samochodów z automatyczną skrzynią biegów zmiana przełożeń zależy od obciążenia silnika. Samochód holujący dodatkowy ciężar przyczepy zmienia nieco swoje właściwości zarówno jezdne jak i napędowe. Holowanie przyczepy automatem.

Holowanie przyczepy automatem.

Pojazdy wyposażone w automatyczne skrzynie biegów możemy wysnuć wniosek, że automaty nie wymagają szczególnych zachowań dotyczących zmiany przełożeń. W większości przypadków producenci przewidzieli możliwość montażu haka holowniczego w samochodzie dostosowując specyfikę przełożenia napędu do wymagań dodatkowego obciążenia. Dlatego to większe obroty silnika przy zmianie przełożeń w trakcie ciągnięcia przyczepy pomagają w osiągnięciu odpowiedniej mocy. Pozwoli to zdecydowanie na większa płynność.

holowanie przyczepy automatem

Sprawdzonym sposobem jazdy jest po prosu zapinać, wsiadać, odpalać i jechać. Samochód zrobi wszystko za nas, odpowiednio dostosowując parametry pracy silnika, przekładni i elektroniki naszego samochodu. Nie warto kombinować, gdyż może to mieć wpływ na zmniejszenie się żywotności naszego pojazdu lub nawet awarię.

Zwiększająca się popularność automatów.

Zwiększająca się popularność automatycznych skrzyń biegów w samochodach osobowych również na rynku europejskim obfituje w tematy dotyczące jej obsługi i użytkowania. Poza tym automatyczne skrzynie biegów wymagają również pewnych umiejętności. Warto się z nimi zapoznać przed przesiadką do samochodu z automatem.

Warto również pamiętać o serwisowaniu skrzyni automatycznej, regularnych przeglądach oraz wymianie oleju i filtra. Wszystkie te wymiany które wpłyną na niezawodne funkcjonowanie tego mechanicznego komponentu Twojego samochodu.

audi7111

Nasz BLOG.

Z innych tekstów dotyczących ciągnięcia samochodem przyczepy opublikowanych na naszym blogu dowiesz się jak poprawnie zapiąć przyczepę oraz jak ekonomicznie i sprawnie poruszać się zespołem pojazdów.

Mamy cichą nadzieję, że artykuły te pomogą Ci w zdobyciu doświadczenia oraz umiejętności poruszania się Twoim samochodem z zapiętą na haku holowniczym przyczepą samochodową. Zapraszam również do lektury innych tematów poruszanych na tymże blogu.

Jeśli posiadasz wiedzę lub wiadomości dotyczące tematu holowania przyczepy samochodem lub innych podziel się nimi w komentarzu. Chętnie weźmiemy udział w dyskusji.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Możesz korzystać z tych tagów i atrybutów HTML : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>