Nowa wzmocniona wersja kuli holowniczej TB-1 | MARTEC: Supplier of towbars - towballs - bike carriers

Blog firmowy MARTEC

Nowa wzmocniona wersja kuli holowniczej TB-1

Nowa wzmocniona wersja kuli holowniczej TB-1

W kilku z tematów poruszanych na naszym blogu oraz w materiałach filmowych zamieszczonych na YouTube poruszamy kwestię kuli kutej – flanszowej. Jej symbol to TB-1 i ma ona najczęściej zastosowanie w samochodach dostawczych, chociaż zdarzają się i przykłady jej użycia w samochodach osobowych. Czym charakteryzuje się kula kuta TB-1 oraz jakie są jej zalety i czy posiada wady. Nowa wzmocniona wersja kuli kutej TB-1.

Produkcja kuli kutej TB-1

Proces produkcji kuli kutej jak sama nazwa wskazuje polega na obróbce plastycznej wyrobu z metalu przez mechaniczne zgniatanie go uderzeniem lub naciskiem – kucie. W ten sposób powstaje kształt kuli jaki znasz.

kula_flanszowa02

Następnie maszyny CNC toczą wierzchołek kuli na 50 mm średnicy wraz z wcięciem oraz otworami na śruby. Produkt poddawany jest również malowaniu katodowemu i katalitycznemu wykorzystującemu napięcie elektryczne, dzięki czemu powstaje zewnętrzna warstwa chroniąca kulę przed korozją.

kula_flanszowa01

Pierwsze Fordy wychodziły tylko czarne, tu wybór jest większy…

Dostępne w naszym sklepie są dwie wersje kuli kutej TB-1 – srebrna lub czarna. Poza kolorem, który możesz dopasować do swojego samochodu lub w zależności od Twojego gustu, produkty te posiadają takie same parametry. Nosisz czarne buty i torebkę z czarnej skóry – wybierz dopasowany kolorystycznie produkt 😉TB-1

Parametry kuli kutej TB-1

Uciąg 3 500 kg jest największą możliwą i dopuszczalną wartością, nacisk pionowy 350 kg gwarantuje przewiezienie wszystkich typów bagażników rowerowych (o ile belka haka również przewiduje taki nacisk). Siła uciągu D 20,55 kN również jest jedną z wyższych wartości wśród haków holowniczych. Nie ma mocniejszej kuli na rynku!

kulakutahomo

Produkty dostępne w naszej firmie posiadają niezbędna homologację E6 – krajem w którym została wydana jest Belgia, ponieważ w przedsiębiorstwie z tego państwa zaopatrujemy się w odkuwki.

 

Homologacja kuli kutej

Tabliczką znamionową jest metalizowana naklejka zawierająca informacje niezbędne do rejestracji haka holowniczego: parametry, znak i nr homologacji.

Warto wspomnieć, że kula odkuwka jest bardzo praktyczna, gdyż nie będziesz miał problemów z jej wymianą. Produkt jest łatwo dostępny i wystarczy dokręcić dwie śruby, aby mieć zainstalowaną wymiarową, fabrycznie nową, użyteczną kulę haka holowniczego.

Można i tak…

Dodatkowym wykorzystaniem kuli TB-1 może być przykręcenie jej do ściany i przechowywanie na niej bagażnika rowerowego. Na bagażniku mogą poza sezonem stać rowery, dzięki czemu zaoszczędzimy miejsce w garażu lub piwnicy.

Komu najbardziej przyda się kula kuta TB-1 ?

Zapraszamy do współpracy zarówno klientów indywidualnych, jak i firmy z branży motoryzacyjnej, łącznie z producentami haków holowniczych.

kula_kuta

Podsumowanie

Podsumowując kula kuta TB-1 (odkuwka, flanszowa) to bardzo praktyczne rozwiązanie dla holowania przyczep lub montażu bagażników rowerowych na haku.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Możesz korzystać z tych tagów i atrybutów HTML : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>