Jaka jest przyszłość haka holowniczego? Czy będzie jeszcze bardziej potrzebny? | MARTEC: Supplier of towbars - towballs - bike carriers

Blog firmowy MARTEC

Jaka jest przyszłość haka holowniczego? Czy będzie jeszcze bardziej potrzebny?

Jaka jest przyszłość haka holowniczego? Czy będzie jeszcze bardziej potrzebny?

Moment wynalezienia haka holowniczego stał się podwaliną dla powstania nowej branży. Przez niemal 90 lat swego istnienia charakteryzuje się ona nieustannym rozwojem. Pionierskie rozwiązania techniczne, nowe fabryki i przedsiębiorstwa produkujące oraz zajmujące się dystrybucją i montażem haków holowniczych doprowadziły do ekspansji tej dziedziny gospodarki. Jakie są prognozy dla rynku haków holowniczych w Polsce? Czy eksperci przewidują dalszy progres na rynku haków holowniczych czy nastąpi jego wyhamowanie?

Przyszłość haków holowniczych.

Przewidywania dla rynku haków holowniczych są pozytywne. Potwierdzają je badania sektora oraz wypowiedzi specjalistów w dziedzinie haków holowniczych.

Czołowe firmy produkujące haki holownicze zakładają wzrost sprzedaży nawet o 20 procent w 2016. Optymistyczne prognozy są wynikiem obserwacji i analiz rynkowych, które wskazują na spore ożywienie w przemyśle i turystyce.

przyszłość haków holowniczych

– Na taki optymizm z pewnością wpływa dobra kondycja polskiej gospodarki – mówi Robert Lichocki, dyrektor sprzedaży Brink Polska. – Korzystna koniunktura skłania przedsiębiorców do inwestycji, a klientów indywidualnych do zmian sposobu spędzania wolnego czasu. W efekcie na  krajowym rynku obserwujemy wzrost sprzedaży przyczep, zwłaszcza lekkich i specjalnych. Z kolei klienci indywidualni coraz intensywniej interesują się caravaningiem jako sposobem wypoczynku, co pozytywnie wpływa na sprzedaż przyczep kempingowych – dodaje Lichocki w wywiadzie udzielonym dla INFOR.PL MOTO.

Optymistyczne komentarze wynikają z sygnałów płynących z rynku. Z danych Ministerstwa Rozwoju  (dla okresu styczeń – wrzesień 2015) wynika, że największy wzrost produkcji sprzedanej nastąpił w działach przemysłu obejmujących produkcję pojazdów samochodowych, przyczep i naczep (o 10,1% w stosunku do roku poprzedniego), urządzeń elektrycznych (o 9,4%) oraz pozostałego sprzętu transportowego (o 8,6%). W ostatnim czasie wzrosła również sprzedaż przyczep. Według danych Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców w 2015 roku nastąpił ponad 15-procentowy wzrost zarejestrowanych przyczep lekkich i specjalnych w porównaniu do roku 2014. Progres ten zauważalny jest również w minionych miesiącach 2016 r. – co wynika ze statystyk Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

przyszłość haków holowniczych

Również nasza firma Martec może potwierdzić wzrostową tendencję w sprzedaży zarówno haków holowniczych jak i przyczep samochodowych.

Wniosek jest jeden – przyszłość haków holowniczych nie jest zagrożona. Hak holowniczy wraz z przyczepą samochodową nadal jest urządzeniem przydatnym i poszukiwanym, spełniającym swoje zadania i pomagającym w pracy lub turystyce. Miejmy nadzieję że branżę haków holowniczych czeka świetlana przyszłość.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Możesz korzystać z tych tagów i atrybutów HTML : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>