Tabliczka znamionowa haka holowniczego. | MARTEC: Supplier of towbars - towballs - bike carriers

Blog firmowy MARTEC

Tabliczka znamionowa haka holowniczego.

Tabliczka znamionowa haka holowniczego.

W sporej ilości artykułów znajdujących się na naszym blogu przewija się temat tabliczki znamionowej haka holowniczego. Występuje ona jako niezbędny element zaczepu bezwzględnie wymagany dla uzyskania przeglądu oraz, co się z nim wiąże, rejestracji haka holowniczego. Jak wygląda tabliczka znamionowa haka holowniczego oraz jakie informacje zawiera?

Tabliczka znamionowa haka holowniczego.

Czasy, kiedy tabliczką znamionowa były aluminiowe blaszki malowane w odpowiednie rubryki na których tłoczone były konieczne informacje minęły. Obecnie tabliczka znamionowa to bardzo estetyczna i praktyczna naklejka przyklejana na haku holowniczym.

tabliczka znamionowa

Stosuje się naklejkę czarno – srebrną w kształcie prostokąta z promieniowym zaokrągleniem naroży lub prostokątną – zależy to od gustu producenta.

Na niej zawarte są informacje dotyczące homologacji haka holowniczego, typu haka, jego numeru, partii produkcji, siły uciągu D, nacisku pionowego S, klasa kuli.

 

Wszyscy producenci zamieszczają te same informacje na swoich tabliczkach znamionowych – są one zunifikowane. Różnica może polegać tylko na miejscu przyklejenia tejże naklejki – może znajdować się ona na belce haka holowniczego lub na blaszce gniazda elektrycznego.

Tak wygląda tabliczka znamionowa haka holowniczego:

tabliczka znamionowa

 

Naklejki informacyjno – ewidencyjne.

Znaleźć na haku możesz dodatkowe naklejki mające charakter informacyjny i pomagające w ewidencjonowaniu haka holowniczego. Nie pomyl ich z tabliczką znamionową!

O nich pisaliśmy na blogu w temacie: Oznaczenia typów haków holowniczych.

 

Zagubiła lub zniszczyła się tabliczka znamionowa mojego haka holowniczego.

Jak postąpić w przypadku zagubienia lub ziszczenia tabliczki znamionowej haka holowniczego i czy grozi to jakimiś sankcjami dowiesz się z tematu: Brak tabliczki znamionowej haka – co zrobić?

tabliczka_brink

Tabliczka znamionowa jest ważnym elementem haka holowniczego, na której podstawie możemy zarejestrować hak oraz odświeżać swoje wiadomości dotyczące jego parametrów i homologacji. Co prawda wiadomości te znajdziesz również w instrukcji montażu haka holowniczego, jednak tabliczka znamionowa to jego emblemant. Kupując hak zwróć uwagę na posiadanie przez niego tabliczki znamionowej, aby uniknąć kłopotów oraz mieć pewność jego jakości i komfort użytkowania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Możesz korzystać z tych tagów i atrybutów HTML : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>