Demontaż haka holowniczego - kiedy warto? | MARTEC - Haki Holownicze - Bagażniki na Rowery - Tarcze Klocki Hamulcowe

Blog firmowy MARTEC

Demontaż haka holowniczego – kiedy warto?

Demontaż haka holowniczego – kiedy warto?

Jedne rzeczy się nam nudzą i z mniejszym lub większym sentymentem pozbywamy się ich. Inne kończą swoją żywotność i zastępujemy je przez nowsze modele. Czy hak holowniczy może się znudzić – trudno powiedzieć. Demontaż haka holowniczego czy samej kuli haka odbywa się zazwyczaj w przypadku gdy nie jest używany. Lecz co w skrajnych przypadkach kiedy to chcemy pozbyć się tego akcesorium na przykład kupiwszy używany samochód lub chcący sprzedać swój. Spotkać można się z chęcią przełożenia starego haka do nowego samochodu jeśli pasuje do niego. Co radzi nasza firma w tej sytuacji? Tego dowiecie się poniżej.

Demontaż kuli haka holowniczego.

Tylko od Ciebie zależy czy będziesz jeździł z hakiem holowniczym i czy jest on Ci potrzebny. Jeżeli tak nie jest zawsze można odstawić hak holowniczy – dla niektórych wystarczy demontaż kuli, inni odkręcają hak od podłużnic i pozbywają się go. Naszym zdaniem odkręcona kula przechowywana w garażu nikomu nie szkodzi, a i samochód mamy jakby bez haka.

Demontaż haka holowniczego.

Demontować hak możemy również w przypadku kolizji, kiedy to został on uszkodzony wraz z pojazdem. Samochód poddajemy naprawie a haka nie można, więc najczęściej ląduje ona na złomie.

Demontaż haka holowniczego

A co ze zdemontowanymi sztukami. Takie najczęściej trafiają na rynek wtórny haków holowniczych. Stąd nieraz tanie oferty odnowionych używanych haków holowniczych, które jednak z nowością jak i wysoką jakością mają niewiele wspólnego. Prostowane lub zardzewiałe wewnątrz nie gwarantują bezpieczeństwa użytkowania. Zniszczona tabliczka znamionowa haka holowniczego to kolejny defekt używanych egzemplarzy. Brak tejże lub jej nieczytelność nie pozwoli na zarejestrowanie haka w Wydziale Komunikacji. Dlatego nie dajce nabrać się na tanie oferty, które mogą okazać się bardzo drogie. O tym pisaliśmy w artykule pt: czy warto kupić używany hak holowniczy?

Demontaż haka holowniczego i jego nowe życie.

Zdarzało się, że nasi klienci myśleli o przełożeniu haka do nowego modelu samochodu. Również odradzamy. Kłopoty z przełożeniem mogą pojawić się różne, nawet takie, że hak nie będzie pasował. Kupując nowy egzemplarz w renomowanej firmie masz pewność właściwego dopasowania i bezproblemowego montażu haka.

Innym przypadkiem jest demontaż ze złomowanego pojazdu, które nieraz były uszkodzone i bardzo wysłużone.

używany hak holowniczy

Dla chcących zdemontować hak holowniczy informujemy, że można go również wykreślić z dowodu rejestracyjnego pojazdu. należy go tylko usunąć i złożyć odpowiedni wniosek w Wydziale Komunikacji.

Podsumowując odradzamy demontowanie haka holowniczego, gdyż auto z hakiem można drożej sprzedać. Jeśli odsprzedamy używany, zużyty hak możemy ponosić moralną odpowiedzialność za ewentualne problemy z jego montażem, rejestracją oraz użytkowaniem.

Hak może się przydać – nigdy nie wiemy kiedy, a gdy kończy on swój żywot najczęściej jest przetapiany i to jego naturalny koniec. Radzimy wam nie zaśmiecajcie rynku haków holowniczych używanymi, a już najgorzej by było uszkodzonymi hakami holowniczymi.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz korzystać z tych tagów i atrybutów HTML : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>