Funkcja dezaktywacji czujników parkowania w module haka - MARTEC - Firma Motoryzacyjna

Blog firmowy MARTEC

Funkcja dezaktywacji czujników parkowania w module haka

Funkcja dezaktywacji czujników parkowania w module haka

Coraz więcej samochodów w standardowym wyposażeniu posiada zamontowane czujniki parkowania. Jednocześnie wzrasta liczba samochodów, w których montowane są haki holownicze. Jak pogodzić holowanie przyczepy z poprawnie działającymi czujnikami parkowania czyli funkcja dezaktywacji czujników parkowania w module haka holowniczego.

Funkcja dezaktywacji czujników parkowania w module haka.

Większość nowych samochodów wymaga montowania wiązki elektrycznej haka holowniczego wyposażonej w moduł. Taka wiązka idealnie współpracuje z elektryką oraz elektroniką naszego samochodu. Niektóre wiązki haka holowniczego posiadają moduł bardzo prosty, współpracujący z naszym samochodem tylko w podstawowych opcjach. Istnieją jednak wiązki, które wyposażone są w bardziej rozbudowane moduły, które w opcji posiadają także współpracę z samochodem również w kwestii czujników parkowania.

Zestawy elektryczne haka z modułem, które mamy w ofercie np. Quasar MP2S, WH3S, MP5S oraz UE8001, UE8004, czy też wiązki z modułem Starc – wszystkie one posiadają moduł współpracujący z czujnikami parkowania.

Sprawa dotyczy tylko tylnych czujników, które w trakcie cofania po podpięciu przyczepy lub bagażnika mogą odczytywać je jako stałą przeszkodę. Wiąże się to z błędnym informowaniem kierowcy czyli sygnalizacją świetlną lub dźwiękową. Aby tego uniknąć należy w swoim samochodzie zamontować wiązkę haka wyposażoną w moduł obsługujący czujniki parkowania.

Jak działa dezaktywacja parktronica?

Sterowanie czujnikami odbywa się przez sterowanie masą, dzięki temu po wpięciu wtyczki przyczepy lub bagażnika moduł automatycznie dezaktywuje tylne czujniki. Możemy wtedy cofać samochodem z przyczepą lub bagażnikiem bez błędnego informowania przez system samochodu o przeszkodzie. Gdy wypniemy wtyczkę z gniazda samochodu czujniki ponownie będą informowały nas o przeszkodach.

Szukaj dobrych sklepów z hakami holowniczymi

Kompetentny sprzedawca haków holowniczych poinformuje nas o konieczności zakupu wiązki haka holowniczego wyposażonej w moduł oraz zapyta nas o to, czy nasz samochód posiada czujniki parkowania, w celu odpowiedniego doboru wiązki z odpowiednim modułem. Również sami możemy przekazać informację o fakcie posiadania przez nasz samochód czujników parkowania, aby dopasować odpowiedni moduł haka.

Poprawne działanie elektroniki naszego samochodu oraz komfort użytkowania samochodu z hakiem holowniczym wymaga odpowiedzialnego zakupu. Zróbmy go w profesjonalnym sklepie z akcesoriami motoryzacyjnymi, aby uniknąć kłopotów lub rozczarowania. Nieśmiało polecamy sklep MARTEC 😉