Kupiłeś tani hak holowniczy na Allegro? Uważaj na Policję. | MARTEC - Haki Holownicze - Bagażniki na Rowery - Tarcze Klocki Hamulcowe

Blog firmowy MARTEC

Kupiłeś tani hak holowniczy na Allegro? Uważaj na Policję.

Kupiłeś tani hak holowniczy na Allegro? Uważaj na Policję.

Jednym z najbardziej popularnych portali internetowych jest Allegro. Każdy z nas może  na nim kupować lub sprzedawać najróżnorodniejsze przedmioty, również haki holownicze oraz wiązki elektryczne do haków. Niestety nie jest on wolny od oszustów, którzy z uczciwą sprzedażą nie mają nic wspólnego. Z tego powodu pragnę poruszyć następujący temat: kupiłeś tani hak holowniczy na Allegro? Uważaj na Policję.

Nierzetelne i kłamliwe oferty.

Dlaczego pojawia się problem, kiedy zaoszczędziłeś kilka lub więcej złotych na zakupie haka holowniczego z Allegro? Pojawia się dlatego, że nie wszystkie oferowane haki to markowe wyroby, a jedynie kiepskiej jakości podróbki lub produkty z rynku wtórnego. Kupując bardzo tani hak na Allegro musisz być świadom, że produkt ten w odróżnieniu od produktów firmowych jest zrobiony z kiepskiej jakości materiałów oraz nie posiada odpowiednich certyfikatów i zezwoleń. Oferty oszustów to przeważnie kłamliwe slogany typu “polski certyfikat”, “zwiększony uciąg haka”, “wiązka w cenie haka”, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistymi odpowiednikami sprawdzonych producentów oraz handlowców. Dla przykładu “wiązka w cenie haka” może i jest, ale najczęściej nie zawiera wymaganego elektronicznego modułu, bez którego nie ma możliwości prawidłowego działania elektroniki samochodowej. Takich przykładów z życia, które potwierdzą pokrzywdzeni klienci można podać niestety więcej.

kupiłeś tani hak holowniczy

Kupiłeś tani hak holowniczy na Allegro? Uważaj na policję.

Spotykane są przypadki podawania w informacji na aukcji o haku holowniczym nieprawdziwych lub niepełnych informacji dotyczących jego homologacji. Taka homologacja jest niczym innym jak dopuszczeniem haka do użytku na europejskich drogach. Mając zamontowany w swoim samochodzie hak holowniczy, który nie posiada homologacji e20 lub E20 możesz mieć kłopoty z Policją nawet podczas rutynowych kontroli. Skutkuje to koniecznością demontażu haka holowniczego, odholowania samochodu niedopuszczonego do ruchu na europejskich drogach oraz karą finansową.

Nie kupuj kota w worku.

Nie można uogólniać, że wszystkie oferty na Allegro to tylko chęć naciągnięcia Cię na zakup taniego a jednocześnie marnego produktu. Jest wielu rzetelnych i uczciwych sprzedających. Warto kupując na przykład hak holowniczy zadzwonić do firmy sprzedającej. Dopytać się sprzedawcy o produkt oraz klientów firmy o jej renomę, a nie tylko sugerować się niską ceną oraz kilkoma komentarzami. Unikniesz w ten sposób kłopotów z zakupem, a później w użytkowaniu produktu.

Jeśli chcesz kupić hak holowniczy do swojego samochodu zapraszamy do zakupów w sprawdzonych i renomowanych sklepach internetowych oraz stacjonarnych.