O instrukcji montażu haka holowniczego - MARTEC - Haki Holownicze - Bagażniki na Rowery - Tarcze Klocki Hamulcowe

Blog firmowy MARTEC

O instrukcji montażu haka holowniczego

O instrukcji montażu haka holowniczego

Hak holowniczy jest urządzeniem złożonym z kilku elementów. Związane są z nim również pewne aspekty techniczne. Poprawny mniej lub bardziej skomplikowany montaż zapewnia jego właściwe funkcjonowanie. Wszystkie informacje dotyczące wymienionych powyżej kwestii znajdziesz w instrukcji montażu haka holowniczego. O instrukcji montażu haka holowniczego.

Czym jest instrukcja?

Instrukcja jest to zbiór zasad, przepisów, informacji o sposobie postępowania w jakiejś dziedzinie. Przeważnie dotyczy ona sposobu działania. Jak sama nazwa wskazuje instrukcja montażu haka holowniczego dotyczy jego zamontowania w pojeździe. Jednak dodatkowo zawarte są w niej wszystkie informacje techniczne związane z danym modelem haka holowniczego.

 

O instrukcji montażu haka holowniczego.

Kupując kompletny zaczep znajdziesz dołączoną do niego instrukcję montażu. Udostępniają ją wszyscy renomowani producenci haków holowniczych. W zależności od marki instrukcje różnią się od siebie, niektóre są wielojęzyczne, chociaż wszystkie zawierają te same niezbędne informacje. Również sposób przedstawienia montażu haka holowniczego może być odmienny u różnych wytwórców. Instrukcje obrazkową stosują Auto-Hak Słupsk oraz Westfalia, natomiast instrukcję montażu słowną udostępniają Brink Group, Imioła Hak Pol oraz Steinhof.

20160819_144754

Co zawiera instrukcja montażu haka holowniczego?

W instrukcji montażu znajdziesz informacje o producencie haka holowniczego. Adres, kontakt, logo pojawiają się na pierwszym miejscu. W dalszej kolejności odszukać możesz wiadomości dotyczące modelu haka holowniczego. Jego nazwa, model samochodu w jakim ma zastosowanie, numer homologacyjny, parametry haka, przewidywany czas montażu, konieczności demontażu oraz podcięcia zderzaka stanowią podstawowe informacje o haku holowniczym. Załączone zdjęcie daje wyobrażenie o wyglądzie konkretnego jego modelu.

W instrukcji słownej znajdują się także informacje mówiące o wartościach siły dokręcenia odpowiednich śrub co ma wpływ na trwałość i niezawodność montażu.

Po tych wszystkich danych przychodzi pora na wymienienie zbioru elementów składających się na kompletny hak holowniczy. Ma to postać tabeli lub rysunku. Dzięki tej wiedzy możesz sprawdzić ilość i poprawność doboru wszystkich elementów haka składających się na jego budowę oraz wymaganych w poprawnym montażu.

o instrukcji montażu haka holowniczego

Jeśli model haka pasuje do Twojego samochodu oraz jest on kompletny możesz przystąpić do jego zamontowania w samochodzie. Pomoże nam w tym opis słowny w którym krok po kroku wymienione są czynności dla prawidłowego zamontowania haka holowniczego lub szkice, które obrazkowo ilustrują te czynności. Rysunek lub szablon pomagający w wykonaniu prawidłowego wycięcia w zderzaku jeśli jest wymagane również zawarty jest w instrukcji.

Uwagi końcowe dotyczą rejestracji, konserwacji, kontroli połączeń Twojego haka holowniczego.

Instrukcja montażu jest niezbędnym i pomocnym dokumentem informującym i pomagającym w prawidłowym montażu haka holowniczego. Zawsze szukaj jej w swoim zestawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz korzystać z tych tagów i atrybutów HTML : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>