Polski czy zagraniczny hak holowniczy? | MARTEC - Haki Holownicze - Bagażniki na Rowery - Tarcze Klocki Hamulcowe

Blog firmowy MARTEC

Polski czy zagraniczny hak holowniczy?

Polski czy zagraniczny hak holowniczy?

Polski rynek haków holowniczych bogaty jest w ofertę kilku renomowanych firm krajowych oraz zagranicznych. Każda osoba kupująca zaczep kulowy (hak) staje przed problemem wyboru – polski czy zagraniczny hak holowniczy? W niniejszym artykule znajdziecie krótkie kompendium wiedzy o różnych markach, zapraszam do lektury.

Polski czy zagraniczny hak holowniczy?

Spróbuję pokrótce przedstawić najważniejszych producentów haków holowniczych, zarówno zagranicznych, jak i krajowych.

Może niemiecki hak holowniczy Westfalia?

Zacznę od najbardziej renomowanej firmy jaką jest niemiecka Westfalia, która w 1932 r. opatentowała zaczep kulowy.

westfalia-automotive-logo-blau

Sukces Westfalii trwa już niemal 100 lat. Westfalia to jakość oraz precyzja, która niestety wiąże się z wyższą ceną za oferowane przez firmę produkty. Niemiecki producent haków klasy Premium to wybór dla najbardziej wymagających. Jeśli ktoś ma niemiecki samochód to warto zakupić niemiecki hak 😉

Haki holownicze Brink – tradycja od lat

Firma Brink to holenderski przedstawiciel na rynku zaczepów kulowych, oferujący ponad 1 500 modeli haków. Przez kilka lat ta marka nie była aktywna, zmieniono ją na Thule. Jednak dziś haki Brink znów są dostępne pod swoją pierwotną nazwą.

logo-brink-200x50

Produkty tej marki to gwarancja trwałości, niezawodności, wytrzymałości i bezpieczeństwa. Haki firmy Brink to wybór dla osób nie lubiących kompromisów, często spotkacie jest jako haki oryginalne przy zakupie nowego samochodu.

Są też haki holowniczy ocynkowane

Oferta zaczepów od naszego południowego sąsiada – słowackiej firmy Galia – wyróżnia się nieco od innych. Haki tego producenta są bowiem zabezpieczone przed korozją ocynkowaniem, a nie malowaniem na czarno, jak w przypadku innych wytwórców. Dla niektórych jest to fakt decydujący o wyborze haka holowniczego. Firma Galia działa na rynku od 1992 r. i z powodzeniem konkuruje z europejskimi potentatami.

Dobre, bo polskie haki holownicze

My zawsze i wszędzie będziemy polecać polskie produkty. Najważniejszymi polskimi producentami haków holowniczych są firmy Auto-Hak i Steinhof (liderzy) oraz Hak-Pol (Imioła).

Auto-Hak to największy polski producent haków

Auto-Hak to firma ze Słupska, której oferta jest najbogatsza spośród krajowych przedsiębiorców. Firma od początku swego istnienia inwestuje w jakość oraz szeroką ofertę wyrobów.

autohak

Auto-Hak to ponad 1000 modeli zaczepów z mocowaniem na śruby lub posiadające system szybkiego montażu. Haki tej marki to najwyższa półka, o czym świadczy też ogromny sukces producenta w sprzedaży zagranicznej. Niemieccy klienci aż płaczą jak widzą te doskonałe polskie haki 😉

Steinhof to solidna marka haków z Tarnowa

Firma Steinhof to tarnowski producent działający w branży już od ponad 60 lat. Fabryka znajduje się w bardzo bliskiej odległości do firmy Martec, dzieli nas może 3 km drogi.

steinhof_logo

Przystępne cenowo oraz wysokiej jakości haki to pewna inwestycja. Szeroka gama produktów (kule przykręcane oraz wypinane), solidne zabezpieczenie antykorozyjne, idealnie dopasowane do modelu naszego samochodu zaczepy to pewność wyboru produktu przedsiębiorstwa Steinhof.

Hak-Pol Imioła to dobre haki w niskiej cenie

Firma Imioła Hak-Pol została założona w 1991 r. W jej ofercie znajduje się ponad 500 modeli zaczepów z różnymi systemami mocowania kuli.

logo hak-pol imiola

Zaczepy z Hak-Pol’a to gwarancja wysokiej jakości wykonania połączona z trwałością użytkowania. Produkty tej firmy cieszą się coraz większym zainteresowaniem w kraju i zagranicą, jednak pewnym mankamentem są wydłużone czasy oczekiwania na produkcję.

Hak holowniczy to trudny wybór, ale nie z nami!

Produkty każdej z przedstawionych firm to efekt pracy wykwalifikowanych pracowników, przy użyciu najnowszych technologii. Haki posiadają homologację europejską zezwalająca na ich użytkowanie w krajach Unii Europejskiej. Wiele firm posiada dodatkowe certyfikaty oraz eksportuje swoje wyroby również na rynki wschodnie.

Polskie firmy jak Auto-Hak i Steinhof zdobywają europejskie rynki dzięki jakości nie odbiegającej od zachodnich producentów, dzięki różnorodności oferty oraz przystępnością cenową.

Pamiętaj, że wybierając polski hak holowniczy w przyszłości będziesz miał łatwiejszy dostęp do części zamiennych (na przykład, gdy zużyje się główka kuli haka).

Niewątpliwe gospodarcze oraz społeczne aspekty przemawiają za rodzimymi przedsiębiorstwami, których oferta ściga światową konkurencję.

Bogactwo wyboru haka holowniczego może przyprawić nas o zawrót głowy, jednak po rozważeniu wszystkich za i przeciw jesteśmy w stanie dobrać hak odpowiadający naszym wymaganiom oraz potrzebom. Oczywiście zawsze mogą pomóc specjaliści z dziedziny haków, takich na pewno znajdziesz w firmie Martec.

Zapraszam do pytań na temat konkretnych producentów lub zostawienia komentarza na temat własnych doświadczeń z daną marką haków.