Problemy z hakiem holowniczym | MARTEC - Haki Holownicze - Bagażniki na Rowery - Tarcze Klocki Hamulcowe

Blog firmowy MARTEC

Problemy z hakiem holowniczym

Problemy z hakiem holowniczym

Ponieważ hak holowniczy jest urządzeniem mechanicznym składającym się z kilku podzespołów między którymi występują różne typy połączeń oraz narzędziem wykonującym określoną pracę mogą pojawić się problemy z jego użytkowaniem. Jakie problemy z hakiem holowniczym?

Problemy z hakiem holowniczym.

Pierwszym problemem z hakiem holowniczym wynikłym z błędu człowieka może być niewłaściwe dobranie haka holowniczego do modelu Twojego samochodu. Nie jest to sytuacja częsta, ale zdarza się czasami, szczególnie gdy podamy błędną informacje o samochodzie do którego montujemy hak, lub gdy informacja ta jest niepełna. Taka sama sytuacja wystąpić może z wiązką elektryczną – na przykład bez modułu, a moduł jest wymagany.

Problemy wynikłe z niewłaściwego montażu haka, na przykład zerwany gwint lub niewłaściwego podpięcie wiązki elektrycznej stanowić mogą poważny szkopuł, czasami nawet narażający nas na znaczne koszty.

Wiazka

Zardzewiały hak holowniczy.

Kolejnym problemem pojawiającym się w hakach holowniczych jest ich korozja. Właściwe zabezpieczenie powłoką malarską lub cynkowaniem jest wyróżnikiem haków renomowanych marek. Korozja dotyczyć może również kuli haka holowniczego, jeśli nie konserwujemy jej właściwie i nie stosujemy kapturka ochronnego. Korozja ma wpływ głównie na estetykę, ale zaawansowana może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa.

problemy z hakiem holowniczym

Stuknąłem o coś hakiem.

Czasami występują również uszkodzenia mechaniczne haka holowniczego. Cofnięcie w słup, krawężnik, ścianę, kolizja drogowa, lub niezgodne z parametrami haka holowniczego obciążanie go może spowodować odgięcie kuli, naruszenie połączeń. Niewykryte i niezauważone nie dają pewności holowania.

WygietyHak

Kula nie chce się wpiąć.

Szczególnym problemem pojawiającym się w hakach holowniczych może być zabrudzone gniazdo kuli wypinanej. Trzeba je co jakiś czas oczyszczać oraz smarować, aby połączenie było łatwe i pewne. Stosowanie zatyczki zabezpieczającej stanowi ochronę przed tym problemem.

66877460b8091a84

Z hakami demontowanymi wiązać się również może problem zagubienia kluczyka mechanizmu zabezpieczającego przed kradzieżą. Kłopot ten pomoże Ci rozwiązać dobry sklep oferujący haki holownicze.

Zużycie kuli haka holowniczego.

Ostatnim problemem pojawiającym się w każdym haku holowniczym jest jego naturalne zużycie wynikające z mnie lub bardziej intensywnej eksploatacji. Wymiana kuli haka i najczęściej zaczepu przyczepy to najrozsądniejsze rozwiązanie.

Eine Anhngerkupplung an einem Auto

Większości z tych problemów możemy uniknąć dzięki naszej pieczołowitości. W rozwiązaniu innych pomogą nam wykwalifikowani sprzedawcy oraz firmy z branży haków holowniczych. Dzięki sobie i pomocy innych możesz nadal pewnie użytkować swój hak holowniczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz korzystać z tych tagów i atrybutów HTML : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>