Produkcja odkręcanych kul haków holowniczych w firmie Steinhof. | MARTEC - Haki Holownicze - Bagażniki na Rowery - Tarcze Klocki Hamulcowe

Blog firmowy MARTEC

Produkcja odkręcanych kul haków holowniczych w firmie Steinhof.

Produkcja odkręcanych kul haków holowniczych w firmie Steinhof.

Wszystkie współczesne haki holownicze posiadają możliwość demontażu kuli. Są to modele z kulą odkręcaną oraz wypinaną pionowo lub poziomo. Zainteresowała mnie produkcja odkręcanych kul haków holowniczych, dlatego postaram się przybliżyć Ci trochę ten proces.

Proces produkcji odkręcanych kul haka holowniczego.

Produkcja kul w firmie Steinhof rozpoczyna się od zamówienia odkuwki kuli haka holowniczego. Są one z jednej strony zakończone kulą, a z drugiej spłaszczone lub w kształcie walca. Odkuwki te różnią się długością w zależności od typu haka do jakiego będą montowane – od kilkunastu do kilkudziesięciu centymetrów. Nad ich właściwym kształtem i wymiarem czuwa doświadczony kontroler jakości, który przyjmuje lub odrzuca dostawy.

kul

Następnie odkuwki według ilości wynikających z potrzeb zamówień transportowane są z magazynu na halę produkcyjną.

Kolejnym etapem jest toczenie kuli haka holowniczego na określone normą 50 mm średnicy. Odbywa się to na nowoczesnej maszynie numerycznej. Ponad 2000 obr/min, dwa noże toczące na głowicy maszyny dwoma przejściami toczą najpierw kulę a następnie ścięcie do kuli. Po kontroli wymiaru właściwe egzemplarze wędrują do dalszego procesu.

Ze stanowiska toczącego kule wędrowały na giętarkę, gdzie na prasie hydraulicznej o dużym nacisku wyginane są w określony kształt.

Z giętarki kule wędrują na wiertarkę, gdzie wiercone są otwory montażowe kuli haka holowniczego.

Po tych etapach kula jest już gotowa i można by ją zamontować. Pozostaje tylko zabezpieczyć ją przed korozją. W tym celu wędruje ona najpierw do śrutowania, a następnie na taśmę, która niesie je do urządzenia nanoszącego proszek malarski oraz pieca wypalającego i utwardzającego farbę.

Steinhof01

Gotowe kule holownicze

Teraz kule są gotowe do użycia. Pakowane wraz z pozostałymi elementami haka holowniczego na pakowni, z niej wędrują na magazyn skąd dystrybuowane są firmom i klientom jako kompletne zestawy haka holowniczego.

Steinhof03

Proces wydaje się być może niezbyt skomplikowany, jednak wymaga poświęcenia i fachowości pracowników odpowiedzialnych za poszczególne etapy. Dzięki nim trafia do nas wyrób o właściwych parametrach. W wyniku możesz korzystać z dobrego jakościowo wyrobu w pełni spełniającego swoje zadanie.

Wszystkie haki holownicze marki Steinhof można nabyć u nas w MARTEC. Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem producenta, prawdopodobnie najlepszym w Polsce 🙂