Tarcze hamulcowe Sieger z powłoką antykorozyjną | MARTEC - Haki Holownicze - Bagażniki na Rowery - Tarcze Klocki Hamulcowe

Blog firmowy MARTEC

Tarcze hamulcowe Sieger z powłoką antykorozyjną

Tarcze hamulcowe Sieger z powłoką antykorozyjną

Tarcze hamulcowe Sieger posłużą nam dziś za element badawczy. To właśnie na ich podstawie postaramy się udzielić szczegółowych odpowiedzi na powstałe zagadnienia związane z powłoką antykorozyjną. Czołowi producenci tarcz hamulcowych oferują nam bogaty i zróżnicowany wybór swoich tarcz. Stosując w swojej ofercie różne technologie produkcyjne tak aby idealnie móc dopasować swój asortyment do potrzeb potencjalnego klienta. Jednym z takich elementów są właśnie tarcze z powłoką antykorozyjną. Czym jest taka powłoka ? Po co się ją stosuję ? Odpowiemy dziś na te pytania biorąc pod lupę wspomnianego wcześniej producenta tych tarcz.

Czym jest powłoka antykorozyjna ?

Tarcze powlekane, bo o nich tutaj mowa posiadają specjalną powłokę antykorozyjną. Powierzchnie tarcz hamulcowych zostały pokryte cienką warstwą specjalnego roztworu. Jego znikoma warstwa (zaledwie 8-10 mikronów grubości) zapewnia wysoką wydajność hamowania, bez jakichkolwiek negatywnych wpływów na prace tarczy. Głównym zadaniem takiej powłoki jest zabezpieczenie tarczy przed czynnikami zewnętrznymi, utlenianiem się i postępującą korozją. Taka powłoka ma również zwiększone właściwości termoplastyczne co czyni tarcze bardziej odporną na pracę w wyższych temperaturach. Dodatkowym atutem takich tarcz jest możliwość montażu bez konieczności odtłuszczania jak w przypadku zwykłych tarcz. Tarcze powlekane są jedynymi tarczami, które mogą być oferowane w sprzedaży również w kolorze czarnym (w zależności od upodobań i ofert producentów). Zastosowanie takiej powłoki pozwoli zabezpieczyć odpowiednio tarczę a także wydłużyć okres jej eksploatowania.

tarcze hamulcowe sieger

Tarcze hamulcowe Sieger – powlekane czyli z powłoką antykorozyjną

Wytłumaczyliśmy powyżej w telegraficznym skrócie czym jest powłoka antykorozyjna na tarczach. Natomiast obecnie skupimy się na jednym z producentów owych tarcz które mamy możliwość dogłębnie prześwietlić. Powlekane tarcze hamulcowe Sieger posiadają srebrzystą powłokę przypominającą naturalny kolor tarczy hamulcowej. Roztwór używany do zabezpieczenia tarczy powstał na bazie wody, cynku i płatków aluminium – stąd też jego srebrzysty kolor. W większości przypadków tarcza jest widoczna poprzez ramiona felgi stąd producent zdecydował na srebrzysty kolor powłoki aby zachować odpowiednią estetykę tarczy. Cienka powłoka naniesiona na tarczę nie ma wpływu na charakterystykę hamowania ani na jej skuteczność. Co więcej, pomimo tak cienkiej warstwy doskonale chroni  ich powierzchnie przed czynnikami zewnętrznymi i korozją. Dodatkowo dzięki tej powłoce tarcze hamulcowe Sieger mają zwiększoną odporność na wysokie temperatury sięgające nawet 500℃. Zastosowana warstwa antykorozyjna zapobiega utlenianiu się między tarczami, a co za tym idzie, pozwala na lepszą wymianę ciepła podczas hamowania.

Należy również wspomnieć że powłoka używana przez firmę Sieger jest ekologicznie przyjazna gdyż nie zawiera chromu,niklu, kadmu, ołowiu, baru czy rtęci. Pozwala to na bezpieczne zastosowanie przy zachowaniu odpowiedniej funkcjonalności. Powlekane miejsce tarczy jest chronione przed korozją również po zamontowaniu. Dzięki temu zapewnione jest nie tylko bezpieczeństwo, ale też świetny wygląd naszych nowych tarcz. Podczas docierania nowych powlekanych tarcz nie następuje żaden istotny spadek współczynnika tarcia z winy występowania powłoki. Więc różnice techniczne w stosunku do “gołych” tarcz są nie zauważalne podczas docierania tarcz powlekanych. Tarcze hamulcowe Sieger to doskonały kompromis łączący ze sobą wysokiej jakości zabezpieczenie tarczy z ciekawym wzornictwem i doskonałym wyglądem optycznym.

tarcze hamulcowe sieger

Podsumowanie

Tarcze hamulcowe Sieger to doskonały wybór dla kogoś kto ceni sobie komfort bezpieczeństwa przy hamowaniu i elegancki wygląd estetyczny tarczy, zachowując przy tym wydłużoną żywotność i odpowiednie jej zabezpieczenie antykorozyjne. Po więcej informacji odsyłamy na stronę producenta SIEGER bądź też do naszego sklepu gdzie otrzymać możecie więcej dodatkowych informacji na temat powlekanych tarcz hamulcowych.