Tarcze i klocki hamulcowe - producenci dostępni na polskim rynku | MARTEC - Haki Holownicze - Bagażniki na Rowery - Tarcze Klocki Hamulcowe

Blog firmowy MARTEC

Tarcze i klocki hamulcowe – producenci dostępni na polskim rynku

Tarcze i klocki hamulcowe – producenci dostępni na polskim rynku

Specjalnością naszej firmy są tarcze, klocki hamulcowe oraz haki holownicze. Pisaliśmy już sporo o haka holowniczych, teraz nadszedł czas na tarcze i klocki hamulcowe. Niniejszy artykuł ma na celu opisać możliwość wyboru spośród dostępnych na polskim rynku producentów tarcz i klocków hamulcowych. Dzięki niemu będziesz miał możliwość i podstawową wiedzę na temat polskich i zagranicznych producentów.

Jedne firmy szczycą się większą renomą, inne nie są takie znane i tylko od ciebie zależy wyrób którego z nich założysz do swojego auta.

W gruncie rzeczy wszystkie hamulce hamują, jedne lepiej inne gorzej. Na pewno wybierając tańszy produkt możesz mieć słabszą jakość hamowania, ale trochę więcej grosza w kieszeni. Nie jest też powiedziane, ze tańsze odpowiedniki nie spełnią swojej roli. W gruncie rzeczy w przeciętnym samochodzie jakim jeździ większość z nas sprawdzą się wyroby niemal wszystkich producentów, którzy posiadają homologacje na swój wyrób. Oczywiście nie będziemy pisać o klockach niehomologowanych, gdyż takie nie posiadawszy niezbędnych badań i nie sprawdzone w testach nie powinny znaleźć się w naszym samochodzie.

Tarcze i klocki hamulcowe – producenci dostępni na polskim rynku.

Wszystkie homologowane części dają pewność bezawaryjnego i komfortowego użytkowania. To, że tarcza nie będzie biła, a klocki nie będą piszczały zależy właśnie od jakości ich wykonania. Dlatego możesz wybrać między klasą Premium i Standard.

Do tej pierwszej zaliczają się klocki i tarcze hamulcowe Textar, TRW, SIEGER, Zimmermann, Brembo, Bosch, Girling, Ate, Ferodo, LPR. Są one droższe, bardziej renomowane. Kupując te tarcze i klocki z wyższej półki masz pewność jakości wykonania.

Wybierając produkty klasy Standard jak Mikoda, Rotinger, Delphi, AD, Daco, Steinhof, Breck, Kraft decydujesz się na mniejszą pewność jakości i niezawodność. Zdarza się, że tańsze nie znaczy gorsze – ceny nie uwzględniające wysokich kosztów reklam i zabiegów marketingowych, a tylko koszty produkcji są bardzo atrakcyjne nie koniecznie kosztem jakości.

Każdy z wyżej wymienionych producentów posiada własną stronę internetową, z której możesz dowiedzieć się więcej o nim samym jak i o produktach i ofercie przedsiębiorstwa. Artykuł ten powstał dla osób które chcą ogólnie zorientować się w ofercie sklepów z hamulcami. Już wiecie od czego zacząć – wkrótce kolejne artykuły.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz korzystać z tych tagów i atrybutów HTML : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>