Uniwersalne wiązki elektryczne Uni7 oraz Uni13 | MARTEC - Haki Holownicze - Bagażniki na Rowery - Tarcze Klocki Hamulcowe

Blog firmowy MARTEC

Uniwersalne wiązki elektryczne Uni7 oraz Uni13

Uniwersalne wiązki elektryczne Uni7 oraz Uni13

Pisaliśmy już sporo o wiązkach dedykowanych do samochodów oraz o ich uniwersalnych odpowiednikach. Były to w większości przypadków wiązki z modułem elektronicznym współpracującym z komputerem samochodu i przekazującym sygnały oraz napięcie na instalacje przyczepy. Lecz co jeśli mamy starszy samochód lub, tak jak w przypadku niektórych Japończyków, nie wymaga on wiązki elektrycznej z modułem i nie jesteśmy zainteresowani wiązką dedykowaną. Wtedy rozwiązaniem jest uniwersalna wiązka bez modułu. Lecz żeby nie było tak łatwo i tutaj mamy spory wybór – zarówno różnych producentów i dostawców jak i wiązek przystosowanych do rożnych zadań.

Uniwersalne wiązki elektryczne bez modułu.

I tak najlepiej zacząć od najprostszej wiązki. Jest to zwana w naszym sklepie wiązka UNI7. Jest to instalacja 7 pinowa z gniazdem na 7 złączy. Posiada również długie na 2 metry przewody, których także jest 7. Odpowiada ona za obsługę zestawu podstawowych świateł – światło stop, pozycyjne, kierunkowskazy.

Bardziej rozbudowany dostępny u nas zestaw to wiązka UNI8. Już sama nazwa wskazuje, że wiązka ta ma 8 przewodów. Ten jeden więcej niż w przypadku wiązki UNI7 odpowiedzialny jest za światło cofania. Czyli mamy to co w UNI7 plus światło cofania. Wiązka ta posiada gniazdo 13 pin odpowiednie również dla bagażników rowerowych typu platforma.

Najbardziej rozbudowany zestaw jaki możesz zakupić w Martec to UNI13. Już można się domyślić, że analogicznie do UNI7 i UNI8 wiązka ta będzie miała 13 przewodów. Osiem wiemy za co są odpowiedzialne, lecz po co kolejne pięć. Otóż wiązka ta posiada przewód stałego plusa oraz ładowania akumulatora niezbędnych w przypadku kempingów. Wiązka ta w przeciwieństwie do pierwszych dwu wykorzystuje 13 pinowe gniazdo. W sam raz zestaw dla bagażników rowerowych, które mają światło cofania.

Wszystkie te wiązki wytwarzane są w polskich zakładach przez polskiego producenta. Wysoka jakość przewodów (nie są zbyt cienkie ani za krótkie – niektóre nawet 2 metry długości) oraz elementów wykonanych z plastiku i styków (wykonane są z mosiądzu). Nasi konsultanci zaproponują Ci najodpowiedniejszy model dla twoich potrzeb i oczekiwań, o których podczas zakupu musisz poinformować. Dotychczas nie spotkaliśmy się z wadliwym lub problemowym działaniem wiązek uniwersalnych bez modułu. Dlatego polecamy je naszym klientom.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz korzystać z tych tagów i atrybutów HTML : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>