Najważniejsze dokumenty techniczne definiują haki holownicze jako “mechaniczne urządzenia sprzęgające zespoły pojazdów”, najczęściej przeznaczone do samochodów osobowych i dostawczych. W Polsce mamy kilku naprawdę dobrych producentów haków holowniczych, czego dowodem są duże sukcesy w sprzedaży zagranicznej. Marka haków holowniczych spełniająca często wyższe wymagania rynków Europy zachodniej to dowód wysokiej jakości. Najlepszym zapewnieniem wysokiej jakości haków holowniczych są uzyskane homologacje europejskie wg Regulaminu 55 EKG ONZ (ECE) lub wg Dyrektywy UE 94/20 (EC). Nasze haki holownicze zdobyły uznanie tysięcy kierowców, mechaników, salonów Aso, a także wielu odbiorców z całej Europy.

Hak holowniczy

W ofercie firmy MARTEC są haki holownicze wszystkich uznanych producentów polskich i zagranicznych. Mamy także dobre kontakty z tymi fabrykami, z którymi regularnie nie współpracujemy. Jest to szczególnie przydatne w sytuacji, ktoś posiada samochód z zamontowanym hakiem holowniczym, ale bez kuli, czyli końcówki. Jeśli jest to kula wypinana praktycznie niemożliwe jest jest dorobienie gdzieś indziej. Wtedy trzeba się kontaktować z faktycznych producentem haka i kuli. Dla nas to proste.

Haki holownicze Westfalia

Niemiecki producent haków holowniczych klasy Premium. Westfalia szczyci się wynalezieniem pierwszego zaczepu kulowego i patentu na takie złącze, wobec czego jest też niejako wynalazcą haka holowniczego. Ten genialny pomysł stworzył fundamenty, na których opiera się sukces Westfalii trwający już prawie 100 lat. Poprawnie dobrany hak holowniczy Westfalia nie ma prawa nie pasować, montaż takiego haka przebiega szybko i sprawnie. Genialna jakość haków zgodna z zasadą niemieckiej precyzji i dbałości o szczegóły. Westfalia bardzo blisko współpracuje z producentami samochodów i duża część produkcji haków i wiązek dedykowanych trafia na rynek OE. Oficjalna strona internetowa producenta znajduje się tutaj.

Haki holownicze Auto-Hak

Autohak Słupsk to największy i najlepszy polski producent haków holowniczych. Tu nie ma ma kompromisów, firma od początku istnienia koncentruje swe wysiłki na hakach holowniczych, szerokiej ofercie i świetnej jakości. Fenomenem jest fakt, że jako jedyny polski producent posiada homologacje europejskie na wszystkie produkowane haki, co jest potężną inwestycją i dowodem na to, że Zarząd firmy wie, co robi. Haki ze Słupska to grubo ponad 1000 różnych modeli do samochodów osobowych i dostawczych. Praktycznie każdy hak holowniczy możesz zamówić w wersji z kulą odkręcaną (typu łabędzie szyja lub odkuwka) lub wypinaną. Wypinane systemy są dwa: tani, poziomo wypinany hak Automat i droższy, ale za to bardziej zaawansowany i wygodny w użyciu – hak z pionową kulą ACS oznaczony jako Vertical. Każdy wybór będzie udany, bo Auto-Hak to najwyższa półka haków holowniczych. Oficjalna strona internetowa jest tutaj.

Haki holownicze Steinhof

Polski producent haków holowniczych z Tarnowa, czyli z tego samego miasta, gdzie siedzibę ma nasza firma. Bliskość obu firm owocuje bardzo dobrą współpracą, dzięki czemu jesteśmy najlepszym dystrybutorem haków Steinhof w Polsce. Haki holownicze Steinhof słyną z precyzji wykonania i bardzo dobrej jakości. Malowane są proszkowo z użyciem specjalnej farby stworzonej dla potrzeb motoryzacji. Możesz zamówić hak Steinhof z kulą odkręcaną (klasyczny swan neck lub kula kuta) lub wypinaną poziomo ACS (W6) lub pionowo (W5). Na szczególną uwagę zasługuje system haka W5, gdyż po wypięciu kuli prawie nic nie widać a gniazdo elektryczne na ruchomym uchwycie można schować pod zderzak. W przypadku nowych, pięknych samochodów wpływ na estetykę jest niebagatelny.

Haki holownicze Brink

Ucieszyliśmy się z informacji, że haki holownicze Brink znowu będą pod marką Brink a nie Thule. Thule to raczej bagażniki, natomiast z hakami holowniczymi od niepamiętnych czasów związana była marka Brink. Główna fabryka haków Brink znajduje się w Holandii. Brink to ponad dwa tysiące modeli haków holowniczych i dedykowanych wiązek elektrycznych, każdego roku liczba ta rośnie o kolejnych dwieście nowych. Linie produkcyjne w fabryce Brinka są elastyczne i w wysokim stopniu zautomatyzowane. Współpraca z niemal wszystkimi producentami samochodów pozwala na uruchomienie produkcji haków holowniczych krótko po wprowadzeniu nowego auta na rynek. Dla firmy Brink najważniejsza jest “jakość” a nie “jakoś”, dlatego wybierając hak holowniczy marki Brink masz gwarancję trwałości, wytrzymałości, bezpieczeństwa i niezawodności.

Haki holownicze Starc

Marka haków holowniczych Starc została stworzona przez firmę Westfalia w celu dotarcia do klientów o większych wymaganiach cenowych, czy inaczej mówiąc, do klientów poszukujących solidnego haka holowniczego jednak zależy im na niższej cenie, to właśnie hak Starc jest tutaj dobrym rozwiązaniem. Oferta haków Starc jest stale rozszerzana, aktualnie dotyczy ona kilkudziesięciu najpopularniejszych modeli haków holowniczych. Doskonałe są też wiązki elektryczne z modułem sygnowane logo Starc, naprawdę budzące zaufanie uniwersalne zestawy elektryczne, które są świetną alternatywą do droższych wiązek haka dedykowanych.

Kule do haków holowniczych

Jesteśmy oficjalnym partnerem belgijskiego producenta kul kutych ILS (International Lashing Systems), zaopatrujemy w nie hurtownie motoryzacyjne i producentów haków holowniczych. Najpopularniejszą kulą holowniczą jest kula flanszowa, odkuwka na 2-otwory typu “long reach”, rozstaw otworów M16 x 90mm, o uciągu 3500 kg i największym na rynku nacisku pionowym S=350 kg. Reprezentujesz producenta haków, przyczep, lawet,  hurtownię lub sklep motoryzacyjny? Napisz do nasz sprawdź naszą specjalną ofertę hurtową!