Jak Westfalia zrewolucjonizowała świat motoryzacji? | MARTEC: Supplier of towbars - towballs - bike carriers

Blog firmowy MARTEC

Jak Westfalia zrewolucjonizowała świat motoryzacji?

Jak Westfalia zrewolucjonizowała świat motoryzacji?

W tym artykule chciałbym krótko przedstawić burzliwą historię haka oraz firmy, która jest jego prekursorem, czyli o tym jak Westfalia zrewolucjonizowała świat motoryzacji.

Jak wyglądałaby dzisiejsza motoryzacja, gdyby nie ród znad Renu, któremu zawdzięczamy powstanie i unowocześnianie haka holowniczego, przyczepy kempingowej, bagażnika rowerowego oraz boxów do przewozu sprzętu sportowego i dodatkowego bagażu?

Historia Westfalii.

Historię powstania haka holowniczego rozpoczyna się zwykle z połową XIX w. kiedy to jeden z przedstawicieli rodu Johann Bernard Knoebel założył kuźnie – według przepowiedni miała mu ona zapewnić bogactwo i powodzenie. Tak też się stało. Kuźnia oferująca podkuwanie koni oraz naprawę i produkcję karet oraz powozów zaczyna przynosić ogromne zyski. Firma produkuje także narzędzia i maszyny rolnicze.

Co w XIX w. ciągnęły konie, wraz z początkiem XX w. zmienia się w przyczepy ciągnięte przez samochód. Firma dostosowuje się do potrzeb rynku i uruchamia produkcję otwartej przyczepy samochodowej. Przedsiębiorstwo produkuje również wodoszczelną plandekę z foliowymi oknami mającą zastosowanie w składanych wówczas dachach samochodowych.

Pierwszy zaczep.

Lata 30 – te XX wieku to wynalezienie i opatentowanie w 1934 r. zaczepu kulowego. Okazuje się to bardzo udane rozwiązanie, dzięki czemu firma staje się znana w najdalszych zakątkach Europy.

Od tamtej pory Westfalia nieustannie troszczy się o ulepszanie oraz wprowadzanie nowych rozwiązań w swoich produktach.

Hak demontowany bez użycia narzędzi, chowany elektrycznie, z aluminiową konstrukcją to innowacje sukcesywnie wprowadzane na rynek przez firmę z Niemiec.

Westfalia - Automotive

Dzisiaj Westfalia – Automotive to fabryki w Niemczech, Francji, Szwecji oraz oddziały w wielu krajach – również w Polsce. Firma jest dostawcą haków dla producentów samochodów, jak i indywidualnych klientów. W ofercie znajdują się haki holownicze, wiązki elektryczne do haków, jak również bagażniki rowerowe, stopnie do samochodów i platformy dachowe. Również nasz sklep jest autoryzowanym przedstawicielem tej marki, dzięki czemu znajdziesz u nas niemal wszystkie produkty Westfalii.

Bez przesady stwierdzić można, że Westfalia – Automotive dzięki swemu wynalazkowi oraz swym produktom zrewolucjonizowała świat motoryzacji.