Dlaczego "Inny"producent haka holowniczego na Allegro musi zniknąć?

Blog firmowy MARTEC

Dlaczego “Inny”producent haka holowniczego na Allegro musi zniknąć?

Dlaczego “Inny”producent haka holowniczego na Allegro musi zniknąć?

Od wielu lat rynek haków holowniczych w Polsce jest rynkiem bardzo specyficznym. Dlatego, w gąszczu internetowych ofert szansa na znalezienie rzetelnej oferty haka holowniczego jest bardzo mała, szacuję ją na 10%, czyli tylko jeden hak holowniczy na 10 będzie solidnym produktem z homologacją europejską. Temat naszego artykułu to:

Dlaczego “Inny”producent haka holowniczego na Allegro musi zniknąć?

Największy problem będziemy mieć na tak ulubionym przez nas wszystkich portalu jakim jest Allegro. Dlaczego tak trudno znaleźć dobry produkt wśród dziesiątek tysięcy ofert? Przyczyn tego jest kilka, najważniejsza to nieuczciwość kilku firm, które korzystają z zaistniałej sytuacji i z zimną krwią oszukują klientów. Nie boję się tych słów: oszukują klientów. Po kolei opiszę dlaczego tak uważam i dlaczego im się to od ponad 10 lat udaje.

Homologacja europejska haka holowniczego – o co w niej chodzi?

Myśmy już pisali na temat, jakieś 10 lat temu. O zgrozo świat idzie do przodu a w Polsce w najlepsze kwitnie handlowa przestępczość! Prawda jest taka, że najtańsze haki w Internecie lub na Allegro nieznanego producenta nie mają żadnej homologacji. Informacja, że „hak jest z certyfikatem” to poważna nieuczciwość sprzedawców i celowe „naginanie” znaczenia pewnych słów, by oszukać klienta.

Nie ma czegoś takiego jak “Certyfikat”, jeśli nie jest on homologacją europejską to nie istnieje. Myli się zwykłą tabliczkę znamionową na haku z pojęciem prawdziwej homologacji EC wg Dyrektywy UE nr 94/20 (znak małe „e”) i homologacji ECE wg Regulaminu nr 55 EKG ONZ (znak duże „E”). Przy kontroli na stacji diagnostycznej po montażu haka bez homologacji EC / ECE będzie problem z jego zarejestrowaniem. Jeśli nie tzn. że wina za to co się dzieje stoi też za stacjami diagnostycznymi.

Dlaczego stacje diagnostyczne przymykają oczy na haki bez homologacji?  Zapewne dlatego, że ten sam klient może już do nich nie przyjechać na coroczne badanie techniczne pojazdu, tym z obawy, że stracą zaraz klientów… dlatego błędne koło się zamyka, zaświadczenie do haka jest wydawane.

Co z jakością “Innych” haków holowniczych?

Zrobiliśmy kiedyś małą sondę wśród klientów, którzy zakupili taki hak holowniczy i delikatnie rzecz ujmując, byli bardzo niezadowoleni z jakości. Wrzucam kilka zdjęć, żeby to udowodnić, jak jest w rzeczywistości:

tani hak holowniczy z allegro
Tani “Inny” hak holowniczy, fatalny stan pokrycia antykorozyjnego.
tani hak holowniczy z allegro
Wady materiałowe i spawalnicze dyskwalifikujące hak.
tani hak holowniczy z allegro
Tani “Inny” hak holowniczy, zniszczona powłoka lakiernicza, nieoczyszczona powierzchnia po niskiej jakości spawaniu.

Reklamowanie takiego haka holowniczego nie ma sensu, więc sprzedawcy Ci ignorują klientów, czasem nawet straszą prawnikami. Klienci, więc akceptują swoją porażkę i walczą w montażem taniego haka.  Ponadto. często przerabiając go za pomocą szlifierki kątowej i wiertarki, żeby to wszystko spasować. Mechanik klnie i kasuje za taką mordęgę odpowiednio więcej.

Dlatego mechanicy nie lubią, gdy klient chce zamontować “swój” hak holowniczy

Podsumowując, trudno się dziwić warsztatom, które podejmują się montażu takiego “innego” haka holowniczego i przechodzą przez mękę w czasie tej operacji. Drugi raz nie zgodzą się na montaż haka tzw. powierzonego, ponieważ będą montować tylko swoje drogie haki. Klient nie będzie mógł kupić haka taniej w sieci i jedynie montaż zlecić mechanikowi. Do tego to prowadzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz korzystać z tych tagów i atrybutów HTML : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>