Platforma rowerowa Aguri Active Bike | MARTEC - Haki Holownicze - Bagażniki na Rowery - Tarcze Klocki Hamulcowe

Blog firmowy MARTEC

Platforma rowerowa Aguri Active Bike

Platforma rowerowa Aguri Active Bike

Bagażniki rowerowe na stałe wpisały się już w wyposażenie dodatkowe naszych samochodów.  To dzięki nim jadąc na upragniony urlop czy też wakacje nie musimy zostawiać naszych dwóch kółek w garażach czy piwnicach. Rowery podróżują razem z nami a my cieszymy się z ich użytkowania w wolnym czasie. Najbardziej pożądanymi ostatnio bagażnikami są tzw. platformy rowerowe montowane na kuli haka. Jak już pisaliśmy kiedyś TUTAJ o wyborze takiego bagażnika decyduje wiele czynników i opcja platformy montowanej na kuli haka wydaje się być najdogodniejszą opcją. Stąd dzisiejszy artykuł i przedstawiony w nim bohater czyli platforma rowerowa Aguri Active Bike o której więcej przeczytacie poniżej.

Platforma rowerowa Aguri Active Bike – kilka słów przybliżenia.

Bagażniki do przewozu rowerów na haku holowniczym Aguri Active Bike to najnowszy model polskiej  firmy Aguri, która jest producentem bagażników i akcesoriów rowerowych. Bagażnik skierowany jest do najbardziej wymagających klientów, ceniących wysoką jakość wykonania oraz duży komfort użytkowania. Bagażnik Active Bike pasuje do każdego modelu auta z zamontowanym hakiem holowniczym. Posiada inteligentny i szybki system mocowania bez konieczności użycia narzędzi, co oznacza, że można go dopasować praktycznie do każdej kuli haka.

Platforma rowerowa Aguri Active Bike

Platforma Aguri Active Bike przeznaczona jest w zależności od modelu do przewozu 2, 3 lub 4 rowerów w samochodach wyposażonych w hak holowniczy. Zarówno platforma rowerowa jak i same rowery zabezpieczone są za pomocą indywidualnych zamków na kluczyk co widać na poniższych zdjęciach. Zarówno mocowanie roweru jak i samej platformy posiada zamknięcie dzięki czemu przywłaszczenie przez niepowołaną osobę jest mocno utrudnione.

Platforma Aguri Active Bike

Platforma Aguri Active Bike

Regulacja docisku na kuli haka, odbywa się za pomocą śruby regulacyjnej w systemie turn & clik, a sam montaż platformy odbywa się sprawnie i nie wymaga użycia większej siły czy dodatkowych narzędzi. Koła rowerów mocowane za pomocą pasków zębatych z systemem szybkiego zacisku ułatwiają znacząco montaż roweru na platformie, a także jego ewentualny demontaż na miejscu docelowym. Szybko odbywa się szybko i sprawnie i przypomina łudząco zapinanie butów narciarskich 😉
Regulowany rozstaw podstawy kół natomiast umożliwia przewożenie zarówno dużych, jak i małych rowerów naszych pociech. (fot. poniżej)

Platforma rowerowa Aguri Active Bike

W Aguri Active Bike każdy rower stoi na oddzielnym stanowisku platformy w osobnej podstawie kół, dzięki czemu rowery stoją bardzo stabilnie i nie obijają się o siebie. Dodatkowo rowery są oddzielone od siebie sztywnymi wspornikami zamykanymi na kluczyk. Można zamontować każdy rodzaj roweru bez względu na kształt ramy i jej rozmiar, gdyż średnica ramy rowerowej jaka mieści się w uchwytach waha się  w zakresie od 20 mm do 80 mm więc daje to spore pole manewru. Uchwyty ramy wyłożone są elastycznym wypełnieniem które zabezpiecza ramę rowerową przed porysowaniem. Dodatkowym atutem Aguri jest możliwość montażu uchwytów ramy rowerowej po wstawieniu rowerów w podstawy. Posiada zintegrowaną tablicę oświetleniową kompatybilną z oświetleniem samochodu oraz z  miejscem na tablicę rejestracyjną.

Dodatkowe zalety Aguri Active Bike

Platforma rowerowa Aguri Active Bike posiada maksymalne obciążenie dla platform umożliwiające przewóz rowerów typu E-Bike (rowerów elektrycznych) co jest rzadko spotykaną cechą w tego typu platformach. Funkcja odchylania platformy zapewnia wygodny oraz szybki dostęp do wnętrza bagażnika w samochodzie również z zamontowanymi rowerami na platformie co jest ważne w tego typu bagażnikach. (fot. poniżej)
Platforma rowerowa Aguri Active Bike

Podsumowanie

Platforma Aguri Active Bike to doskonałe rozwiązanie dla osób które poszukują funkcjonalnego bagażnika rowerowego w przystępnej cenie. Bagażnik skierowany jest do najbardziej wymagających klientów, ceniących wysoką jakość wykonania oraz duży komfort użytkowania. Platforma tego producenta spełni nasze oczekiwania co do funkcjonalności, wytrzymałości i okazyjnej ceny. Obsługa platformy jak i więcej jej cech szczegółowo przedstawiona została na poniższym filmie.

Platformy Aguri dostępne są w sklepie Martec przy Fatimskiej 16 w Tarnowie oraz na stronie Dobrehaki.pl . Jeżeli zaciekawił cię ten artykuł lub poszukujesz takiej bądź innej platformy to zapraszam do kontaktu lub pozostawienie komentarza a na pewno się odezwę 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz korzystać z tych tagów i atrybutów HTML : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>