Problemy z montażem haka holowniczego | MARTEC - Haki Holownicze - Bagażniki na Rowery - Tarcze Klocki Hamulcowe

Blog firmowy MARTEC

Problemy z montażem haka holowniczego

Problemy z montażem haka holowniczego

Na znanym blogu pod adresem hakiholownicze.info znajdziesz pomoc w postaci tekstów o montażu haków holowniczych. Niestety nie uwzględniono w nich problemów jakie mogą pojawić się w montażu haka do samochodu. Być może samochody które witały w warsztacie były dość nowe i bez specjalnych modyfikacji, co miało wpływ na bezproblemowy montaż haka w tych samochodach. Niestety nie jest tak zawsze. Mogą pojawić się problemy z montażem haka holowniczego. W jakich sytuacjach występują – o tym ten artykuł.

Problemy z montażem haka holowniczego.

Pierwszorzędną kwestią jest dobór haka holowniczego do samochodu. Tak więc jeżeli nie możesz poradzić sobie z montażem, bo coś wystaje, nie pasuje nie rób tego na siłę, tylko jeszcze raz sprawdź poprawność doboru. Hak musi pasować co do milimetra bez żadnych modyfikacji dlatego to wszelkie trudności mogą oznaczać, że nie jest on stąd – czyli do tego samochodu. Niemal wszystko ma znaczenie: model, rok produkcji, wersja nadwozia. Dlatego niewłaściwy dobór to pierwszy z możliwych problemów w montażu haka holowniczego.problemy z montażem haka holowniczego

Blisko doboru jest również kompletność haka. Z tym mają przede wszystkim problemy haki używane, które są niekompletne. Z nowymi nie ma takich przypadków.

Drugi temat to modyfikacje w samochodzie. Najczęstszą jest montowanie instalacji LPG co wymaga umieszczenia butli na gaz w miejscu koła zapasowego. Często przeszkadza ona w montażu haka. Wymagany jest jej demontaż, bez którego nie można zamontować haka. Ten demontaż jest dość skomplikowany, dlatego jest to poważny problem w montażu haka holowniczego.

SONY DSC

Trzecia sprawa to wiek samochodu, z którym wiąże się postępująca korozja. Jeżeli samochód pomimo zabezpieczeń (malowanie, zaślepki otworów) ma pordzewiałe podłużnice i otwory w nich do których montujemy hak pojawia się problem, który bardzo trudno rozwiązać.

Ostatni problem to wersja samochodu. Najczęstsze to europejskie i amerykańskie odpowiedniki. Z europejskimi nie ma problemu, ale już do amerykańskich trudno znaleźć hak holowniczy. Stąd nie tylko problem z montażem o ile brak jego możliwości.

Z powyższego wynika, ze pomimo szczerych chęci i umiejętności czasem po prostu nie można zamontować haka bez dodatkowych zabiegów, lub jest to w ogóle niemożliwe. Również nie każdy mechanik podejmie się montażu jeśli natrafi na któryś z tych problemów.

Życzymy wam prostych, bezproblemowych montaży haków holowniczych zakończonych pełnym sukcesem. Jeśli będziecie chcieli uzyskać jakąkolwiek formę pomocy bądź porady związaną z montażem i doborem odpowiedniego haka holowniczego, zapraszamy serdecznie do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz korzystać z tych tagów i atrybutów HTML : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>