Czy w ślad za sprzedażą samochodów idzie sprzedaż haków holowniczych? | MARTEC - Haki Holownicze - Bagażniki na Rowery - Tarcze Klocki Hamulcowe

Blog firmowy MARTEC

Czy w ślad za sprzedażą samochodów idzie sprzedaż haków holowniczych?

Czy w ślad za sprzedażą samochodów idzie sprzedaż haków holowniczych?

Pisaliśmy we wcześniejszym artykule który znajdziecie tutaj, że do niektórych modeli samochodów nie ma haka holowniczego ponieważ były to modele małoseryjne – a co w przeciwnej sytuacji. Gdy samochodów jest dużo na naszych drogach oraz gdy się one dobrze sprzedają – czy ma to wpływ na zwiększoną sprzedaż haków holowniczych?

Sprzedaż samochodów.

Chociaż upłynęło raptem 2 miesiące z roku 2017 to firmy, dealerzy i portale motoryzacyjne prowadzą i publikują statystyki dotyczące sprzedaży i popularności marek i modeli samochodów. Jasno z nich wynika, że podium w Polsce wśród wielkości sprzedaży zajmują marki:

3. Volkswagen

sprzedaż haków holowniczych

2. Toyota

1. Skoda

Sprzedaż haków holowniczych.

Sprawdziliśmy, czy w ślad za wysokimi słupkami sprzedaży tych samochodów idzie większe zapotrzebowanie na haki holownicze do nich. Sytuacja przedstawia się następująco dla flagowych modeli samochodów (Golf VII, Yaris 2014, Octavia III) spośród tych najlepiej sprzedających się.

Ten wynik jest może niezbyt zaskakujący, ale potwierdza zapotrzebowanie na haki holownicze do nowych samochodów najlepiej sprzedających się marek. I chociaż nie każdy potrzebuje haka holowniczego oraz nie każdy decyduje się na jego montaż, to nasza sprzedaż potwierdza, że wraz za dużą popularnością samochodów idzie zwiększone zapotrzebowanie na haki holownicze do nich.

sprzedaż haków holowniczych

Ciekawą sytuacją jest, że czasami jeśli jeden samochód z jakiegoś modelu jeździ po naszych drogach i ma on hak holowniczy, to wskaźnik montażu haków holowniczych do tego samochodu wynosi 100 procent. Sytuacja przedstawia się zupełnie inaczej w przypadku gdy samochodów jeździ dużo po naszych drogach, i chociaż zapotrzebowanie na haki jest nieco większe, to wskaźnik montażu haków holowniczych do tych modeli samochodów może i przeważnie jest dużo mniejszy. Być może powstają jakieś statystyki w kwestii sprzedaży i zapotrzebowania haków holowniczych prowadzone przez różne instytucje statystyczne. Postaramy się do nich dotrzeć i opowiedzieć Wam jak przedstawia się sytuacja w naszej branży czysto statystycznym okiem. Tymczasem o tym jak sytuacja przedstawia się korzystaliśmy z naszych danych sprzedażowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz korzystać z tych tagów i atrybutów HTML : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>